Kefyro degustacija kaip skonių kelionė

2023-10-11
Kefyro degustacija kaip skonių kelionė

Degustuoti kefyrai:

Tikėtina, kad vasarą dažnas valgė ar gamino šaltibarščius, bet retas prisimena, kad ir kefyras turi skirtingus skonius. Todėl ASSORTI parduotuvėje, OGMIOS MIESTE, buvo surengta degustacija, kurios metu svečiai galėjo pasinerti į kefyro skonių kelionę.

 

Degustacijos metu svečiai turėjo galimybę:

 • pažinti kefyro įvairovę (ragavo karvių, avių, ožkų pieno kefyrus ir natūralų rūgpienį);
 • sužinoti apie jo skonio niuansus, kuo jie tarpusavyje skiriasi;
 • išsirinkti savo mėgstamiausią;
 • įsitikinti, kad kefyras – daugiau nei tik gėrimas. Tai yra fermentuoto pieno produktas, turintis naudingų savybių, kilęs iš Šiaurės Kaukazo, o žodžio kilmė turkiška, reiškianti gerą savijautą.

„Iš fermentuotų pieno produktų Lietuvoje populiariausi yra kefyras, rūgpienis ir jogurtas. Visi jie gaminami iš pieno, tačiau skiriasi fermentavimo kultūros. Natūraliausias yra rūgpienis – veikiamas pieno rūgšties bakterijų žalias karvės pienas pats surūgsta. Kefyras gaminamas naudojant kefyro grybo raugą, o jogurtas – iš pasterizuoto pieno, pridedant jogurto bakterijų. Kefyro skonis yra kiek rūgštesnis nei rūgpienio ir daug ryškesnis nei jogurto“, – teigė maisto ekspertė Guoda Azguridienė.


null

Kodėl kefyras išgyvena renesansą?

Maisto ekspertės Guodos Azguridienės teigimu, kefyras kulinarijoje išgyvena renesansą dėl naudos organizmui ir todėl, kad jis puikiai dera su prieskoniais bei žalumynais. Tokį kefyro kokteilį skanu ragauti prie Šiaurės Afrikos ar Viduržemio jūros patiekalų.

Jai antrina ir žurnalistė Fausta Marija Leščiauskaitė: „O kad jūs pamatytumėte, koks kefyro bumas ir mada atslinkusi kur nors Los Andžele! Ten gyvendama jį nuolat pirkdavau ir tikrai nebuvau keistuolė iš Rytų Europos.“

 

Kefyrai – ne tokie vienodi, kaip gali pasirodyti

Pasak G. Azguridienės, jie skiriasi ne tik riebumu ar pakuotės dydžiu, bet ir skoniu. Galima mėgti vieną, o nemėgti kito. Jei nepatinka penkių gamintojų kefyras, gal dar nebandėte šeštojo?


null


Kodėl kefyrai ir jų skoniai yra skirtingi:

 • skirtingos pieno rūšys. Labiausiai skirtumas jaučiasi lyginant kefyrą iš karvės, avies ir ožkos pieno. Ožkos ir avies pieno kefyras paprastai yra minkštesnio skonio, tirštesnės konsistencijos ir didesnio riebumo. Tačiau būna ir karvių pieno kefyro, kuris visai nerūgštus;
 • skonis ir konsistencija priklauso nuo naudojamų kultūrų (bakterijų, mielių) ir fermentacijos sąlygų: temperatūros, slėgio, trukmės;
 • ypač tarpusavyje skiriasi kefyrai gaminami ne pramoniniu būdu, o mažesnėse pieninėse.

Kefyro nauda organizmui:

 • Turi probiotikų;
 • Lengviau virškinamas nei pienas;
 • Iš visų fermentuotų pieno produktų turi didžiausią gerųjų bakterijų įvairovę.

Kokteilių su kefyru gaminimas

 null

 

Susipažinę ir išragavę kefyrus, žurnalistė ir rašytoja Fausta Marija Lečiauskaitė ir  tinklaraščio „Sezoninė virtuvė“ ir kulinarinių knygų autorė Renata Ničajienė pristatė du maistingus kefyro kokteilių receptus, kuriuos pagaminti užtruks vos kelias minutes.

 1. Fausta Marija Lečiauskaitė gamino saldesnį ir primenantį vaikystėje gertą bananinį pieno kokteilį.
 2. Renata Ničajienė plakė ne saldų, su krapais ir tradiciniais lietuviškais prieskoniais kefyro gėrimą.

Daugiau apie receptą ir gaminimo eigą skaitykite: https://bit.ly/46sYtIu

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kurie pagerina ir Jums pritaiko svetainės funkcijas, padeda analizuoti srautą, pritaikyti Jums internete rodomą reklamą. Sutikimą galėsite bet kada atšaukti, o slapukus ištrinti. Skaityti daugiau